Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 1 людина

Новини

Нехай наші діти якомога довше залишаються дітьми. Безтурботними, веселими, радісними. Хочеться побажати, щоб кожна дитина була здоровою і оточеною турботою батьків. Нехай небо над головою завжди буде мирним, а кожен новий день — добрим і цікавим. А батькам бажаємо терпіння, доброти і ніжності. Не забувайте, що саме ви відповідаєте за щасливе і безпечне дитинство дітлахів!

Предметні тижні у школі — одна з найцікавіших форм організації навчально-виховного процесу, можливість і для вчителя, і для учня проявити свої багатогранні здібності. Тиждень англійської мови – це завжди цікаво, пізнавально, захоплююче. У лютому місяці у школі проводились заходи до Тижня англійської мови.
З учнями школи вчителями англійської мови Пащенко О.В. та Скакодуб А.Г. було проведено ряд змістовних, цікавих заходів, спрямованих на розвиток навичок говоріння, аудіювання та читання. За допомогою різних конкурсів учні вдосконалювали навички говоріння англійською мовою, з цікавістю виконували поставлені перед ними завдання, проявили свої акторські здібності.
Дуже жваво та креативно пройшла вікторина серед команд учнів початкових та 5-6 класів.
Змагання для знавців англійської мови під назвою “We love English” пройшли серед учнів 7-9 класів, де старшокласники удосконалювали знання з англійської мови, розвивали логічне мислення, пам’ять, увагу.
Відеоподорож “A video tour around London” дала змогу мандрувати вулицями Лондона та дізнатись багато цікавого про визначні місця, людей та їхні традиції. Мовна атмосфера створювалась за допомогою текстового матеріалу, музики та пісень англійською мовою. Учні продемонстрували добре володіння англійською мовою.
Всі переможці та активні учасники були нагороджені грамотами та подяками.

Небесній Сотні шана й молитви,
За чисті душі, що злетіли в небо.
Їм шлях високий, Боже, освяти,
І в мирі, Господи, прийми до себе.
Вшановуючи всіх тих відомих і невідомих героїв, що віддали своє життя за Україну, класні керівники розповіли учням про Небесну сотню, познайомили з подіями Євромайдану. Діти переглянули відеоролик "Згадаємо Небесню сотню по іменах".
21 лютого педагог-організатор Скакодуб А.Г. провела вихоний захід на тему "Герої не вмирають", метою якого було формувати шанобливе ставлення учнів до подій, які відбулися під час Майдану, прищеплювати любов до Батьківщини, розвивати бажання стати гідними громадянами України, виховувати патріотизм, національну гордість, любовь до України.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять тих, хто поклав своє життя за наше майбутнє.

29 січня – трагічна сторінка в історії України . 102 роки тому 300 українських студентів вийшли біля села Крути Ніжинського району на Чернігівщині проти більшовицької армії зі Сходу.
Їх було триста – студенти та гімназисти. Проти них були тисячі – солдати, фронтивики та матроси більшовицької армії. Нерівний бій. Бій під Крутами, який на декілька днів віддалив захоплення Києва. Бойовий наказ молодь виконала : затримавши наступ чотирьох тисяч вояків, надісланих Москвою, героїчні оборонці Крут виграли принципові для Української Народної Республіки чотири дні .
В День пам’яті Героїв Крут, в Метанівській загальноосвітній школі І – ІІ .ст з метою формування в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого пройшли такі заходи: захід- реквієм: «1918 рік - бій під Крутами», уроки історії для 8- 9 кл. "Битва під Крутами: вони були такими молодими…» , години спілкування «Пам’яті тридцяти", «Коли стають до зброї діти…», книжкова виставка в бібліотеці «Подвиг героїв духу і чину» .

З нагоди відзначення Дня Соборності України у нашій школі було організовано ряд заходів інформаційного, просвітницького та виховного характеру.
Метою заходів є формування національної свідомості школярів та виховання у них почуття патріотизму. Педагог-організатор Скакодуб А.Г. провела загальношкільний захід "Соборна духом Україна". Учні розповіли історичні факти про проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР, розповідали вірші. В цікавій формі була проведена історична вікторина, в якій взяли участь учні та колектив школи. Учні 4-5-их класів творчо з'єднали дві частини України. На завершення відбулося справжнє свято Єдності. Учні та вчителі утворили живий ланцюг – символ духовної єдності та свободи українського народу!!! А потім вибудували слово "Соборність".
У День Злуки – тримаймося за руки!!!

Із Дня Святого Миколая починаються радісні, сповнені чудес новорічні та різдвяні свята, які завжди несуть з собою якісь особливі відчуття – казки, справжнього дива, надії на здійснення мрій, віру у краще. Чарівного свята більше за всіх очікують саме діти і, напевно, подарувати його – найголовніша місія дорослих.
День Святого Миколая – особливий для кожної дитини, адже кожне дитяче серце з трепетом чекає від Святого Миколая здійснення заповітної мрії.Так, 19 грудня в День Святого Миколая в центрі с. Метанівка відбулось урочисте відкриття новорічної ялинки.
На святковий захід біля красуні-ялинки зібралися школярі та діти з дитячого садочка аби разом взяти участь у чудовому святі. Діти проявили фантазію, прикрасили ялинку гарними та простими прикрасами, які зробили своїми руками. Сільський голова Гащенко Ігор Васильович пригостив дітей солодощами та привітав усіх присутніх із наступаючими новорічними та різдвяними святам, побажав здійснення найзаповітніших мрій і бажань, висловив побажання щастя, достатку, радості, тепла, злагоди та благополуччя у сім’ях та віри у мирне і процвітаюче майбутнє нашої країни.

Продовженням чудового свята став цікавий загальношкільний захід "". Учні школи з радістю розповідали про життя Святого Миколая, відтворювали українські обряди, співали народні пісні,танцювали, згадували прислів’я та приказки. Навчалися бути добрими, милосердними, піклуватися не лише про оточуючих людей, а й про тварин та птахів.

В День Святого Миколая бажаємо вам справжнього казкового дива .Вірте в чудеса і вони неодмінно здійсняться!

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС — день пам'яті в Україні. Відзначається щорічно 14 грудня у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.
З метою гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в школі проведено уроки пам’яті «Вони були першими…», години спілкування:«Чорна дата України», «Мужність та біль Чорнобиля», «На батьківщину повертають журавлі», «Білий птах з чорною міткою», оформлено виставку «Наші земляки-ліквідатори Чорнобильської катастрофи». Учні старших класів презентували проект «Чорнобиль – найбільша техногенна катастрофа ХХ ст.», переглянули та обговорили фільми, присвячені Чорнобильській катастрофі.

З нагоди проголошення Загальної декларації прав людини, з 09 по 13 грудня 2019 року в школі проводився Всеукраїнський тиждень права, у рамках якого висвітлили питання міжнародно-правових стандартів у сфері захисту прав людини, поняття і сутності прав людини, основних механізмів їх захисту; підвищення ролі правової освіти серед школярів, виховання поваги до закону і прав людини.
Протягом тижня учителем правознавства Осіпенко Г.О.та класними керівниками були проведені цікаві і змістовні заходи з питань реалізації та захисту прав людини (лекції, бесіди, зустрічі за круглим столом, екскурсії, правові конкурси, ігри, змагання; виховні години для дітей різних вікових категорій з метою запобігання дискримінації та насильству в школі; 10 грудня проведено всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини для учнів 5-9 класів.
Подібні заходи підвищують зацікавленість учнів у вивченні правознавства, розширюють правові знання учнів, формують уміння співвідносити норми моралі та права, застосовувати правові знання в повсякденному житті.

Відповідно плану Теплицького районного методичного кабінету 03 грудня 2019 року на базі нашої школи проведено районний практичний семінар учителів біології з теми «Компетентнісний потенціал на уроках біології та в позаурочний час в контексті реалізації сучасної освіти». У роботі семінару взяли участь завідувач райметодкабінету Світлана Олексіївна Риженко та 18 учителів із закладів освіти району. Учасників семінару привітала директор школи Осаковська Валентина Василівна.
У практичній частині вчителі відвідали урок біології у 8 класі на тему «Внутрішнє середовище організму. Поняття про гомеостаз. Кров, її склад та функції. Лімфа. Лабораторна робота. Мікроскопічна будова крові людини» вчителя біології кваліфікаційної категорії «спеціаліст І категорії» Осипенко Юлії Дмитрівни. Педагог майстерно продемонструвала використання різноманітних форм роботи під час вивчення та закріплення навчального матеріалу. Прийом розвитку критичного мислення учнів «Кубик Блума», презентація лепбука «Транспорт речовин в організмі людини», демонстрація мікропрепаратів крові людини і жаби за допомогою мікроскопа з проекцією на екран під час виконання лабораторної роботи, моделей клітин крові, виготовлених із пластилінової пасти - все це зробило урок цікавим, динамічним, захоплюючим як для учнів, так і для учасників семінару.

Вчителем-методистом Веселівської філії І-ІІ ступенів опорного закладу «Теплицька ЗОШ І-ІІІІ ступенів №2»Мордюк Ларисою Йосипівною проведено круглий стіл «Формування ключових компетентностей на уроках біології».

З особливостями викладання біології в 11 класі за новою програмою ознайомила вчителька опорного закладу «Теплицька ЗОШ І-ІІІ ступенів №1» Коновалюк Наталія Олександрівна.

На завершення учасники семінару переглянули виховний захід «Краса природи в її барвах».

3 грудня 2019 року в школі відбувся районний семінар-практикум учителів біології з теми «Компетентнісний потенціал на уроках біології та в позаурочний час в контексті реалізації сучасної освіти».
Продовженням цікавого, динамічного, захоплюючого як для учнів, так і для учасників семінару уроку став захід "Краса природи в її барвах." Вчитель Осипенко Ю.Д. та учні показали значення природи в житті людей, переконали в тому, що обов'язком кожної людини є турботливе ставлення до навколишнього середовища, виховання почуття любові до природи, екологічної культуру, активної, дієвої і дбайливої участі у збереженні і покращенні природи..

З 25 листопада до 10 грудня в усіх регіонах України проходить акція “16 днів проти
насильства,” в рамках якої в нашій школі проводяться заходи з попередження і подолання насильства в сім’ї. Міжнародна акція “16 днів проти насильства,” ініційована Центром Жіночого Глобального лідерства у
1991 році з метою привернення уваги громадськості до проблем насильства в сім’ї, а
також активізації діяльності державних структур і громадських організацій з метою
захисту прав жінок та формування ненасильницької ідеології в суспільстві.
Педагог-організатор Скакодуб А.Г. провела цікаві та змістовні заходи "Стоп насильству", демонстрацію відео-роликів на дану тематику, флешмоб "Розірви коло насильства". Учні школи глибоко перейнялись проблемою насильства і із задоволенням взяли участь у запропонованих заходах.

Голодомор 1932-1933 років – страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала життя мільйонів людей. Невідома навіть точна цифра. Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати і пам’ятати про них.
Класними керівниками проведені години спілкування, круглі столи «Моторошні дні в історії українського народу». В шкільній бібліотеці протягом тижня діти переглядали книжкову виставку «Голодний 1933-й».
Завершився день скорботи виховним заходом «Запалимо свічки». Учні школи читали вірші, спогади очевидців тієї страшної трагедії, переглянули відеоролик Українського інституту національної пам’яті «Історія гідності. Голодомори», «Де б ти не був – вшануй померлих від голоду!».

27 листопада 2019 о 12:08 | Осаковська В. В. | немає коментарів

Україно, наша ти єдина!
Ми – сини твої, доньки й онуки!
Нас одна лиш поєднує ціль –
Жити в вільній, прекрасній країні...
21 листопада Україна відзначає День Гідності і свободи.
20-21 листопада в школі проведено тематичні заходи під загальним гаслом «Вільні творити майбутнє", які підготувала педагог-організатор Скакодуб А.Г.
Заходи мали сильне емоційне забарвлення та не залишили байдужих у залі. Погляди присутніх були прикуті до екрана, на якому відтворювалися епохальні події тих часів. Присутні вшанували пам´ять загиблих героїв революції Гідності хвилиною мовчання.
Ці заходи підтвердили надію та сподівання кожного, що тільки в єдності ми здатні подолати будь-які негаразди, здолати ворога та вивести Україну із тієї тяжкої скрути, в якій вона нині опинилася.
СЛАВА УКРАЇНІ!
ГЕРОЯМ СЛАВА!

22 листопада 2019 о 11:53 | Осаковська В. В. | немає коментарів

З метою поліпшення роботи із запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму, формуванню навичок безпечної поведінки на вулицях і дорогах, удосконалення і узагальнення знань з безпеки дорожнього руху, правил пішоходів, безпечного поводження під час руху до школи і додому в школі з 11 по 15 листопада тривав Тиждень безпеки дорожнього руху. Головною темою Тижня безпеки дорожнього руху стала безпека учнів на дорозі.
Завдання Тижня безпеки дорожнього руху – нагадати учням про необхідність спільних дій у сфері дорожньої безпеки. Усі заходи мали на меті привернути увагу суспільства до проблеми травматизму та смертності на дорогах і поліпшення дорожньої безпеки.
Класні керівники, класоводи, педагог-організатор організували показ мультфільмів «Дітям про правила дорожнього руху», «Азбука дорожньої безпеки» (для учнів 1-4 кл.) та документального фільму «Ціна неуваги. Присвячується пішоходам» (для учнів 5-9 кл.).
Для учнів 1- 4 класів відбувся конкурс віршів, ребусів та загадок про дорожній рух.
Серед учнів 7-9 класів було проведено інтелектуальну гру «Що? Де? Коли?», щодо правил дорожнього руху, переможцями якого стали учні 9 класу. Вчителем основи здоров’я були проведені бесіди «Безпека пішохода», «Безпека пасажира».
Проведення Тижня показало, що учні в достатній мірі знають Правила дорожнього руху, володіють навичками поведінки на вулиці, дорозі, вміють знайти вихід з будь-якої ситуації, пов’язаної з дорожнім рухом. Тиждень поглибив знання учнів у відповідній сфері, сприяв розвитку практичних навичок, поглибленню знань Правил дорожнього руху.

19 листопада 2019 о 10:30 | Осаковська В. В. | немає коментарів

Єдиний скарб у тебе – рідна мова.
Заклятий для сусіднього хижацтва.
Вона твого життя міцна основа,
Певніша над усі скарби й багатства.
П. Куліш

9-го листопада ми відзначаємо велике свято — День української писемності та мови. Традиційно у нашій школі відбувається низка заходів, приурочених до святкування Дня української писемності та мови. Вчителі української мови та літератури школи провели програму тематичних заходів: ігровий проект "Щасливий випадок", грали в мовознавчу гру "Слово до слова - складається мова", долучилися до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності (його писали того дня усі охочі і небайдужі до української мови - вся країна).
Учні школи взяли участь у Міжнародному конкурсі знавців української мови ім. П. Яцика. Переможці шкільного етапу представили нашу школу і в районному конкурсі.
Завершилось свято змістовним , цікавим загальношкільним заходом, в якому взяли участь учні всієї школи.

18 листопада 2019 о 08:32 | Осаковська В. В. | немає коментарів

8 листопада у школі відбулася урочиста подія для учнів другого класу— вони виборювали звання "подолянчика".
Звання "подолянчик" гідні отримати лише ті, які люблять, гордяться, знають усі символи Поділля і України. Для отримання цього високого звання, діти розказували віршики, співали пісні, а також приймали участь у різноманітних конкурсах...
Підтримати майбутніх подолянчиків прийшли батьки, учні та педколектив школи. Наприкінці свята учні другого класу отримали заслужений значок подолянчика.

15 листопада 2019 о 13:09 | Осаковська В. В. | немає коментарів

18 жовтня Європейський день боротьби з торгівлею людьми. З метою відзначення дня протидії торгівлі людьми та підвищення рівня поінформованості та усвідомлення гостроти проблеми торгівлі людьми, обговорення причин, форм та ознак цього явища в школі відбулись наступні інформаційно-просвітницькі заходи: лекції, бесіди, виставки, анкетування, перегляд тематичних фільмів, флешмоб. В бібліотеці розміщена тематична виставка матеріалів з питань запобігання та протидії торгівлі людьми.

З нагоди Дня захисника України та Дня українського козацтва в нашій школі протягом святкового тижня відбулися бесіди, уроки мужності, години спілкування, класні години, оформлення виставки світлин, присвяченої подвигу захисників України в бібліотеці, а також спортивні змагання, конкурси, естафети. Це свято, яке переповнює усіх школярів духом перемоги, завзятості та патріотизму.

З метою формування у дітей та учнівської молоді відчуття особистої та колективної безпеки, навичок розпізнання та оцінки небезпеки, вдосконалення теоретичних знань та практичних навичок щодо дій в умовах екстремальних ситуацій в учнів та працівників з 17 вересня по 17 жовтня в школі проходить Місячник Цивільного захисту.
В рамках Місячника класні керівники та класоводи, вчитель основ здоров’я, педагог-організатор демонструють учням пізнавальний матеріал з питань пропаганди здорового способу життя,проводять
конкурси з оцінки можливостей орієнтуватися в надзвичайних ситуаціях, повсякденному житті,
демонструють відеофільми, презентації з питань цивільного захисту населення.
Уточнюються і поновлюються плани евакуації та приведені в належний cтан укриття.
В цікавій формі проходить Тиждень безпеки життєдіяльності з 30 вересня по 04 жовтня. Учні з задоволенням беруть участь у конкурсах та вікторинах, круглих столах. Відпрацьовано проведення евакуації учнів, вчителів та обслуговуючого персоналу.

1 жовтня в нашу школу завітала Королева Осінь. У святково прикрашеному залі на неї чекала справжня вистава "Щедрі дари осені", яку підготували учні 5-го та 7-го класів із класним керівником Осипенко Ю.Д.. Діти, виконуючи ролі різних овочів, інсценізували цілу пригоду, що сталася восени із гарбузовою родиною. Усі учасники веселого дійства дуже гарно розповідали вірші, виконували мелодійні пісеньки, веселі таночки, а наприкінці свята чарівна Осінь запросила всіх на ярмарку випічки, яку підготували учні 4-9 класів. Кожен учасник ярмарки мав можливість виявити свої таланти і неперевершену фантазію.
Свято пройшло весело й цікаво. Всі присутні отримали безліч позитивних емоцій та незабутніх вражень.